Hodowla kanarków harceńskich

Hodowlą kanarków zajmuję się od 1983 roku.Były to głównie kanarki harceńskie choć zdarzały się czerwone i czarno-czerwone. Jednak postanowiłem kultywować tradycję hodowli kanarków harceńskich.  Przyznam że duży wpływ miał na to ich rodzaj śpiewu który jest miły dla ucha słuchacza. Polecam kanarka harceńskiego wszystkim którzy oczekują ptaka który idealnie dopasuje się do atmosfery cichego domu. Śpiew innych odmian kanarków jest głośniejszy, choć i taki znajduje swoich amatorów. Bywa że początkowa fascynacja zmienia się w irytację, część życia kanarek spędza pod ręcznikiem( głośny śpiew o 4 rano) oraz rozczarowanie po pierzeniu (ptak pozbawiony barwników w diecie staje się z czerwonego pomarańczowy). Kanarki harceńskie urzekają swoim cichym melodyjnym śpiewem. Na zdjęciu regał z klatkami lęgowymi.

Nowy regał jest wyposażony w ruszta . W jednej części są trzy półmetrowe klatki dzielone przegrodą pełną lub siatką. Separator z siatki przydał się w przypadku obskubania jeszcze niesamodzielnego młódka przez karmiącą matkę. Głód szybko nauczył pisklaka że trzeba podejść do przegrody i prosić o jedzenie.

Dysponuję także dwoma fruwalkami wyposażonymi w żerdki lamelowe.

Na zdjęciu ekipa z 2016 roku. Zdobyła Puchar Prezesa PZHKiPE i 9 oraz 10 miejsce na Mistrzostwach Polski. Najważniejsze że kilka samców zbliżyło się do maksymalnej oceny.